21045 Parti blå/vitt porslin, bland annat Rörstrand

21045a_8db5790497c10da_med.jpeg
  • 21045a_8db5790497c10da_sm.jpeg
  • 21045b_8db579049844ca3_sm.jpeg
  • 21045c_8db5790496cc3f7_sm.jpeg

1 st burk med lock, Rörstrand Höjd: 11 cm. Två små nagg på locket.

1 st liten mortel med stöt, märkt Pyramide Delfts Holland, höjd: 5,5 cm.

2 st tofflor, märkta Delfts, längd: 7,5-13,5 cm.

1 st flaska med kork, märkt Delfts, höjd: 24 cm.

2 st skedar, längd: 14 cm.

  • Skick:Bruksskick

Köparprovision (inkl. moms)20%
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK
Fraktavgift (från)175 SEK
Kontakt

Norra Skånes Auktionshus

Spelvägen 1

282 67 Vittsjö

0451-75 10 90

info@nskauktionshus.se

Följ oss