17491 Upsala Ekeby delar till kaffeservis & Rörstarnd "Riviera" assietter

138a_8db1fc4677bbb32_med.jpeg
  • 138a_8db1fc4677bbb32_sm.jpeg
  • 138b_8db1fc467d71cc9_sm.jpeg
  • 138c_8db1fc468122391_sm.jpeg
  • 138d_8db1fc468511475_sm.jpeg
  • 138e_8db1fc4688fd413_sm.jpeg
  • 138f_8db1fc468d656d9_sm.jpeg
  • 138g_8db1fc46912e9b7_sm.jpeg
  • 138h_8db1fc4695aee1d_sm.jpeg
  • 138i_8db1fc469965c25_sm.jpeg
  • 138j_8db1fc469d5315b_sm.jpeg

1 st kaffekopp från Upsala Ekeby Karlskrona, nagg på kanten, höjd: 6 cm, diameter: ca 10 cm. 5 st kaffefat från Upsala Ekeby Karlskrona, nagg på ett & spricka i ett, diameter: 15 cm. 2 st kaffekannor från Upsala Ekeby Karlskrona. Den stora är lite missfärgad i pipen & locket passar tyvärr inte. Höjd: 16,5-18,5 cm. 5 st assietter "Riviera" från Rörstrand, diameter: ca 17,5 cm. Bruksskick.

    Köparprovision (inkl. moms)20%
    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK
    Kontakt

    Norra Skånes Auktionshus

    Spelvägen 1

    282 67 Vittsjö

    0451-75 10 90

    info@nskauktionshus.se

    Följ oss