17491 Upsala Ekeby delar till kaffeservis & Rörstarnd "Riviera" assietter
1 st kaffekopp från Upsala Ekeby Karlskrona, nagg på kanten, höjd: 6 cm, diameter: ca 10 cm. 5 st kaffefat från Upsala Ekeby Karlskrona, nagg på ett & spricka i ett, diameter: 15 cm. 2 st kaffekannor från Upsala Ekeby Karlskrona. Den stora är lite missfärgad i pipen & locket passar tyvärr inte. Höjd: 16,5-18,5 cm. 5 st assietter "Riviera" från Rörstrand, diameter: ca 17,5 cm. Bruksskick.
Slagavgift (inkl. moms) | 30 SEK |